• Mgr Sandra Łangowska – właściciel Psychologiczno – Pedagogicznego Centrum Terapeutycznego SPEKTRUM. Psycholog – absolwentka 5-letnich jednolitych dziennych studiów magisterskich. Praca magisterska oparta na badaniach psychologicznych, które przeprowadziłam na suwalskich profesjonalnych drużynach sportowych.

Od kilku lat pracuję jako psycholog w dwóch siedzibach Niepublicznego Przedszkola w Suwałkach, prowadząc indywidualne zajęcia terapeutyczne z najmłodszymi oraz wspieram Rodziców poprzez konsultacje. Pracuję również w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Suwałkach, gdzie na co dzień mam do czynienia z trudnymi tematami związanymi z funkcjonowaniem ludzi w nowych miejscach, rolach czy po prostu znajdujących się w trudnej i niekomfortowej sytuacji życiowej.

Ukończyłam Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach, która daje przełożenie na kierowanie się indywidualnymi potrzebami osób uczestniczących w terapii, świeżym spojrzeniem i brakiem rutyny. Liczne certyfikowane szkolenia, które ukończyłam dotyczące m.in. diagnoz, metod pracy, pracy z dziećmi i młodzieżą potwierdzają chęć nieustannego rozwoju.

W pracy niezwykle cenię sobie zrozumienie potrzeb osób, które do mnie przychodzą, zaangażowanie, motywację oraz satysfakcję z udzielonej pomocy.

 

  • mgr Monika Chrościelewska-Czyżyk – pedagog i kryminolog, właściciel Psychologiczno Pedagogicznego Centrum Terapeutycznego SPEKTRUM.
    Z wykształcenia jestem pedagogiem, kryminologiem, specjalizuję się w przeciwdziałaniu przestępczości. Stale dokształcam się podczas szkoleń kwalifikacyjnych oraz zawodowych. Od 2019r jestem nauczycielem akademickim.
    Posiadam duże doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz dziećmi sprawiającymi trudności wychowawcze. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Suwałkach oraz Centrum Edukacji Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach.

Jestem jednym z pomysłodawców Centrum, które powstało z chęci niesienia pomocy i wsparcia, osobom które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, borykającymi się nie tylko z problemami wychowawczymi czy edukacyjnymi, ale i osobistymi. Dlatego pomocą obejmujemy dzieci, młodzież jak osoby dorosłe. Naszym zamysłem jest niesienie pomocy w przezwyciężaniu trudności w zakresie zdrowia psychicznego, wychowania, rozwoju zawodowego poprzez poradnictwo terapie. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów współpracuję ze specjalistami z zakresu psychologii, terapii zajęciowej oraz doradztwa zawodowego.
Chciałabym stworzyć przyjazne miejsce wszystkim, którzy potrzebują chwili wytchnienia, spokojnej rozmowy oraz zrozumienia. Dzięki prowadzonym przeze mnie i terapeutę zajęciowego warsztatom kulinarnym artystycznym, każdy będzie miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań i rozładowania negatywnych emocji.
Niesienie pomocy innym daje mi dużą satysfakcję oraz jest siłą napędową do działania.